איפה ניתן למצוא קורסים של סופר סתם

איפה ניתן למצוא קורסים של סופר סתם

סופר סתם
סופר סתם

קורס סופר סתם הוא קורס שבו לומדים את הלכות הסת"ם והלך הרוח הנדרשת לצורך כתיבת סת"ם. חשוב להבין שמדובר בעבודה קדושה וחשובה לעם ישראל ומלבד הרצון להתפרנס על ידי הכותב (שזה בסדר גמור) חשוב להבין את השליחות שמאחורי עבודה זו ולהגיע אל הכתיבה במוכנות מלאה, אמונה ויראת שמיים. הקורס הנו קורס מקצועי, סיזיפי וכולל בתוכו את כל הכלים והמיומנויות הנדרשות לכתיבת סת"ם, כיצד לעבוד ולהתפרנס מהתחום, כיצד להתנהל לפני ובמהלך הכתיבה, היכן מותר לכתוב, באיזו יד לכתוב ועוד.

מה כוללת תכנית הלימודים של קורס סופר סתם?

  • הלכות מקיפות לכל הקשור בכתיבת סת"ם.
  • הכרת סוגי הקולמוסים.
  • איך להכין קולמוס.
  • שמות הקודש.
  • כתיבה תיאורטית ומעשית.
  • הכרה מעמיקה עם סוגי הקלפים, תפילין, מגילות, מזוזות ועוד.
  • עניינים פרוצדורליים כמו: טבילה במקווה לפני הכתיבה, מי יכול להיות נוכח מסביבנו במהלך הכתיבה, האם מותר לשמוע שירים במהלך הכתיבה, באיזו יד כותבים…
  • ועוד…

מהי מטרת הקורס?

מטרת הקורס היא להכשיר סופר סת"ם בדרך המקצועית והנכונה ביותר לטובת עתידו של עם ישראל. במרכז דעת קורס סופר סתם נועד כדי להכשיר סופר סת"ם מומחים, ברמה הגבוהה ביותר, תוך הבנה מלאה של העבודה שצריכה להתבצע, כיצד צריכה להתבצע ובאיזה אופן. התלמידים יצאו מהקורס כאשר הם מוכשרים מקצועית לכתוב ספרי תורה, תפילין, מזוזות ומגילות. מסיימי הקורס בהצלחה יקבלו הסמכה מקצועית ממרכז דעת, בשיתוף הרבנות הראשית לישראל וגופים נוספים המשתפים פעולה עם המרכז, כמו גם קבלת תעודה מטעם משמרת סת"ם או יד רפאל.

כמה עולה קורס סופר סתם?

עלות של קורס סופר סתם יכולה לנוע באזור ה-3000 שקלים. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לאורך הקורס, המוסד האקדמי ותוכנית הלימודים שלו. בוגרי הקורס יוכלו להתחיל לעבוד בתחום בצורה מקצועית.

היכן ניתן ללמוד קורס סופר סתם?

יש כמה מוסדות לימוד בישראל המאפשרים לימוד קורסים של סופר סתם. יש את מכון העלייה המספק קורסים שכאלה בפריסה ארצית, מרכז מאיר בחיפה ומרכז דעת המספקת גם הוא קורס בפריצה ארצית. המוסד האקדמי המוביל, הנחשב ביותר והמקצועי הביותר הוא מרכז דעת להשכלה תורנית. הוא גם היה המוסד הראשון שהוקם לפני יותר מעשור להכשרה תורנית מקצועית ונחשב למרכז המוביל לקהילות יהודיות בישראל ובעולם כולו להכשרה תורנית, לרבות קורסים של סופר סת"ם.

מרכז דעת מלווה את תלמידיו גם לאחר השלמת הקורס בהצלחה ומסייע לתלמידים למצוא עבודה בתחום, לקבל תמיכה ועזרה לגבי שאלות והתייעצות גם לאחר הקורס, זאת ללא מגבלות כלשהן של זמן. בוגרי הקורס של מרכז דעת יודעים שיש להם תמיד לאן לפנות במידת הצורך. כמו כן תוכלו למצוא במרכז דעת קורס הכשרה נוספים שיסייעו לכם מקצועית בהרחבת מעגל העיסוק והפרנסה שלכם. לפרטים נוספים והרשמה צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

כפתור נגישות פתוח