למה חשוב שתהייה לך מערכת מוניטין ברשת?

למה חשוב שתהייה לך מערכת מוניטין ברשת?

מערכת מוניטין עסקי ברשת חשובה מאד במיוחד בעידן שבו אנו חיים שבו אנשים מחפשים מידע ברשת עוד קודם שרוכשים מוצר או שירות כלשהו.

עקב האנונימיות של משמשים רבים באתרים אינטרנט או בקהילות וירטואליות, חנויות אינטרנטיות ועוד, ישנו הצורך במערכת מוניטין כדי לתווך בין המשתמש למותג או לבעל העסק.

 

בעבר, טרם עידן האינטרנט, הערכת מוניטין נעשתה על בסיס הכרות קודמת, חוות דעת שהועברה מפה לאוזן או מעמד של כבוד כמותג ידוע ומוכר. האינטרקציה כיום, עם משתמשים אנונימיים רבים ועם סיכוי קלוש ליצירת אינטרקציה נוספת איתם בעתיד, מגבירה את הצורך ביצירת מערכת לאיסוף והפצה של המוניטין העסקי שלכם. מערכת מוניטין מסייעת ללקוחות הפוטנציאלים שלכם להחליט אם לתת בכם אמון ולרכוש את המוצר או השירות שלכם או לעבור למתחרה שלכם.

 

מערכת מוניטין ברשת טובה הן לעסקים והן למשתמשים, כך יש לבעל העסק אינטרס לנהוג ביושר עם לקוחותיו עף על פי שהוא בדרך כלל לא יפגוש אותם לעולם וכן למשתמשים וללקוחות פוטנציאליים שיוכלו לקבל חוות דעת אמיתי אודות השירות והמוצר הנדרש להם.

 

אחרי שהבנתם כמה חשובה מערכת מוניטין עסקית ברשת וניהול מוניטין עסקי בצורה אופטימלית, כדאי שתכירו כמה סוגים של מערכות מוניטין דיגיטליות וכיצד הן עובדות.

 

סוגי מערכות מוניטין

 

מערכת מוניטין מקוונת – זוהי בעצם מערכת המוניטין המוכרת לכולנו בתור המלצות גולשים או חוות דעת באתרי מכירה שונים. מערכת מוניטין זו נבנתה עקב הצורך של משתמשי האינטרנט לתת אמון בבעלי העסקים והמותגים ברשת. במערכת מוניטין כמו זו ניתן בקלות לזהות ולקבל החלטה האם כדאי לנו לרכוש את השירות או המוצר המוצע לנו על ידי חוות דעת של משתמשים אחרים.

 

בנק מוניטין – זוהי בעצם מערכת המשמשת בהדדיות משתמשים ונותני שירות או מוכרי מוצרים. ניתן למצוא בנקי מוניטין בשם פחות מקצועי ורשמי של אתרים שונים המשמשים כעין פלטפורמה ליצירת חיבור בין עמיתים (P2P) מערכות אלו מאפשרות לנהל את המוניטין העסקי במספר מקומות ברשת במקביל.

 

דוגמאות למערכות מוניטין עסקי ברשת

 

דוגמאות למערכות מוניטין שונות, ניתן למצוא ברחבי הרשת במקומות רבים: אתרי מסחר אלקטרוני כמו איביי ואמזון, אתר השאלות והתשובות של יאהו, אתרי המלצות שונים – כל אלו דוגמאות מועטות למערכות ניהול מוניטין המתקיימות ברחבי הרשת ומבוססות על ניהול מוניטין עסקי מוצלח ואפקטיבי.

 

כפתור נגישות פתוח