הזמנות לחתונה
Uncategorized

הזמנות לחתונה – איך הן משפיעות על האירוע עצמו?

בעידן הדיגיטלי קל להתפתות לפתרונות הקלים והמיידיים, שמציע לנו המחשב והטלפון הנייד, ויש לא מעט פתרונות כאלה גם בעולם האירועים. אחת הדוגמאות הפופולאריות ביותר בהיבט זה, היא הדוגמא של שליחת הזמנות לחתונה באמצעות הווטסאפ, ולמגמה הזו ישנן גם סיבות טובות, כמו ההתנהלות האיטית של הדואר בישראל, והרצון שלנו כמארגני האירוע לסיים את פרק ההזמנות בצורה כמה שיותר מהירה, מרוכזת וקלה. יחד עם זאת, כאשר אנו מתכננים את ההזמנות ומעבירים אותן אל המוזמנים לאירוע, עלינו להיות מודעים גם להשפעה האפשרית שלהן על החוויה שאותה יחוו האורחים בזמן האירוע עצמו.

צריכים הזמנות לחתונה? לחצו כאן

התפקיד של הזמנות לחתונה בעיצוב חוויית האירוע

על אף שהאירוע עצמו מתחיל הרבה אחרי שהאורחים מקבלים את ההזמנות לידיהם, חוויית האירוע מתחילה כבר באותו הרגע הקטן של פתיחת ההזמנה וקבלת הרושם הראשוני ממנה. כדי להבין את המשמעות, הבה נבחן שני מצבי קיצון אפשריים: אתם מעצבים הזמנה מינימלית על גבי דף A4 פשוט, מודפסת במדפסת ביתית ללא שום גרפיקה וללא שום אלמנט עיצובי, אלא פשוט טקסט שמיועד לספר לאורח על עצם קיום האירוע ולספק לו את הפרטים החשובים. מן הצד השני, אתם שולחים הזמנה מוזהבת, משובצת יהלומים, בעיצוב יוקרתי שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים. מאותו הרגע, שני האורחים שיקבלו את שתי ההזמנות הללו יחוו חוויה שונה ביחס לאירוע החתונה, חוויה שתימשך אל תוך האירוע עצמו. על אף ששתי דוגמאות ההזמנות שנתנו כאן אינן משקפות סיטואציה מציאותית, בפועל הפער החווייתי נוצר בכל מקרה, והוא לגמרי אמיתי.

אז לא לשלוח הזמנות בווטסאפ?

מעבר לשאלה האם כדאי לעשות שימוש בווטסאפ למשלוח הזמנות לחתונה, כדאי אולי להתחיל בעיצוב ותכנון ההזמנות, ובחוויה שאנו יוצרים באמצעותן. הקדישו את כל הזמן והמחשבה הדרושים, כדי להבטיח שההזמנה יוצרת את החוויה שאותה אתם רוצים ליצור, ואם יש דגש מסוים שאתם רוצים להבליט, ההזמנות מספקות לכם את ההזדמנות הראשונה לעשות זאת. לעניין משלוח הזמנות בווטסאפ, זוהי בהחלט אפשרות ריאלית ולגיטימית, אך בכל מקרה מאוד לא מומלץ להשתמש בה כאפשרות הבלעדית. הסדר הנכון הוא כזה: תחילה שלחו הזמנות מודפסות לכל אחד מן האורחים, גם אם זה אומר משלוח בדואר וגם אם זה אומר מסירה ביד. לאחר מכן, תוכלו להשלים את המשימה עם משלוח צילום של ההזמנה לכל אחד מן האורחים בווטסאפ, בעיקר משיקולי נוחות של האורחים שלכם, ולאו דווקא שלכם עצמכם.

 

כפתור נגישות פתוח