פרקטים
Uncategorized

התקנת פרקטים

לופטים הם מקומות מיוחדים שלא רואים בכל יום. השימוש בהם בעיקר הוא למסיבות ימי הולדת וכן למסיבות רווקים ורווקות. כשמעצבים לופט חשוב מאוד להשקיע בעיצוב, עיצוב הוא חלק ממה שהופך אותו בעצם למקום מיוחד, למקום שלא רואים כל יום. דרך נפלאה לעצב לופט ולהעניק לו מראה מיוחד היא באמצעות התקנת פרקטים. פרקט הוא בעצם ריצוף עץ חלק. הפרקטים מעניקים תחושה כפרית וביתית ובהחלט הופכים את הלופט ליוקרתי יותר ומיוחד יותר.

סוגי פרקטים

ישנם כמה סוגים עיקריים של פרקטים:

  • פרקט עץ מלא גושני – מדובר בפרקט העשוי מעץ טבעי במלואו, כשכבת עץ אחת. הוא איכותי ומאסיבי מאוד, והוא נחשב ליוקרתי ביותר מבין הפרקטים. אך החיסרון שלו הוא שהוא מתלכלך מהר, ורגיש לשחיקה.
  • פרקט רב שכבתי – סוג פרקט זה נפוץ מאוד, והוא בעצם עשוי משכבה עליונה של עץ טבעי בדומה לפרקט הראשון, אך השכבות התחתיות שלו עשויות HDF (סיבים דחוסים). התחושה היא שכולו עשוי עץ, והמחיר זול יותר. אך גם הפרקט הרב שכבתי בעל החיסרון של השחיקה המהירה, וכן גם הוא מתלכלך מהר.
  • פרקט למינציה – זהו הפרקט הזול ביותר, ואף הנפוץ ביותר. הוא מבוסס ברובו HDF כאשר הציפוי שלו בעל מראה וטקסטורה של עץ טבעי, אך בפועל כולו סינתטי. בניגוד לשני הפרקטים העשויים עץ טבעי, פרקט הלמינציה עמיד יותר, אינו רגיש לשחיקה ואינו מתלכלך מהר.

פרקטים ללופטים – איזה פרקט מומלץ?

מבין סוגי הפרקטים, כאשר מדובר בפרקטים ללופטים לרוב מומלץ לבחור בפרקט הלמינציה בגלל מספר סיבות: הסיבה הראשונה היא שמדובר בפרקט הזול ביותר, והסיבה השנייה היא שהוא עמיד יותר בפני שחיקה ולכלכוך, ומאחר ולופטים משמשים בעיקר למסיבות ואירועים, מומלץ לבחור דווקא בפרקט הלמינציה. פרקטי העץ הטבעי מתאימים יותר לבתים פרטיים וכן למשרדים. אך כשמדובר בלופט, ההמלצה הטובה ביותר היא לבחור בפרקט הסינטטי.

כפתור נגישות פתוח