ניקוי שם
Uncategorized

מה זה ניקוי שם

פעמים רות בחיינו אנו סובלים מביקורות לא ענייניות, דיבה שמוצאת עלינו בציבור וכמובן הכפשות שלעתים יכולות להיות מכוונות. לא חסרים אנשים שרוצים להכפיש את השם שלכם וככל שיש לכם יותר כוח ויותר חשיבות, כך אתם מטרה גדולה יותר. מה ניתן לעשות בנידון?

אל תתנו לאף אחד להרוס את שמכם

יש אנשים שאולי היו שמחים לפגוע בשם שלכם ולחלקם אפילו מצליח. אם יש מתחרה עסקי כלשהו שרוצה לפגוע בכם הוא יכול לעשות זאת בימינו בלי בעיות כאשר זה החיסרון של הרשת. כל אחד יכול להעלות פוסט שיימינג בפייסבוק ובכך לסחוף אחריו אנשים, כאשר גם ביקורת רעה בגוגל בתוצאות החיפוש הראשונות יכולה ליצור לכם נזק רב. אולי הדבר הכי בעייתי בכל הסיפור, הוא שהכול חד צדדי, אתם לא תמיד יכולים להגיב לביקורות האלו, לא להסביר את עצמכם ולמעשה יכול להיות שזה שקר אחד גדול ולאף אחד מהגולשים לא יהיה מושג על כך. ניקוי שם הוא הדבר שאתם צריכים.

מה זה ניקוי שם?

  • ניקוי שם הוא למעשה תהליך שמתבצע ברשת בעזרתכם ובדרך כלל על ידי חברה מנוסה, שבו מסתירים את אותן תוצאות שליליות. אלו יכולות להיות ביקורות שקיבלתם על שירות מסוים, עליכם כחברה, עליכם כאנשים או על מוצר מסוים, ותוכלו להסתיר אותם על ידי קידום של תוכן אחר. נניח שכשכותבים את שם החברה שלכם גוגל עולות כמה ביקורות שליליות, ככל שתכתבו יותר מאמרים עם השם של החברה שלכם ותקדמו אותם התוצאות האלו יידחקו לעמוד השני של גוגל שאליו לא הרבה מגיעים.
  • כדי לנקות את השם יש צורך בידע והבנה בעולם האינטרנט. לא כל אחד בלי ידע יכול לנקות את שמו ביעילות וביסודיות וזה בדיוק הזמן לפנות לאותן חברות שמתמחות בזה ויודעות כיצד צריך לפעול. במקרים מסוימים ניתן לפתוח גם ערך בוויקיפדיה, ניתן לפתוח בלוג ייעודי, אתר אינטרנט חדש ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

האם ניתן לנקות שם במעמד המשפטי?

ניתן תמיד לתבוע אנשים על אזכורים שליליים או הכפשות שהם לא נכונות ועוד, ובמקרים מסוימים אפילו ניתן לפנות לגוגל ולפייסבוק בישראל על מנת שיסירו את התוכן.

כפתור נגישות פתוח